Czy decyzja Polonii Głubczyce pomoże Pogoni Prudnik?

  • 19.06.2019, 14:02
  • TVPogranicze Admin
Czy decyzja Polonii Głubczyce pomoże Pogoni Prudnik? fot. Konrad Sławkowski Pogoń Prudnik zdjęcie archiwalne
Polonia Głubczyce, zwycięzca IV ligi opolskiej nie skorzysta z prawa do występów w III lidze opolsko-śląskiej. Czy zmienia to sytuacje prudnickiej Pogoni?

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu zarządu, klub nie ma zamiaru w tym sezonie wracać do III ligi

Oświadczenie ?⚪️?

W imieniu Zarządu klubu Polonia Głubczyce pragnę poinformować, iż mimo wygrania IV ligi Opolskiej, Polonia Głubczyce nie skorzysta z prawa awansu do III ligi.
Po przeanalizowaniu finansów, organizacji klubu, zasobów sportowych i infrastruktury zmuszeni jesteśmy do pozostania w IV lidze.
Odbyła też się rozmowa z Burmistrzem Głubczyc i wspólnie wypracowano decyzję o pozostaniu w IV lidze.
Sportowym sukcesem było wygranie IV ligi. Polonia, jako spadkowicz z III ligi zdaje sobie sprawę, czym jest III liga, za równo pod względem finansowym, sportowym i organizacyjnym.
Podjęta decyzja jest bolesna zapewne dla kibiców, ale racjonalna dla dalszego funkcjonowania naszego klubu.

Z poważaniem
Marek Curyło

Co więc musi się stać aby piłkarze z Prudnika pozostali na szczeblu IV ligi? O tym informuje klub na swoim profilu w serwisie Facebook

Po wczorajszej decyzji podjętej przez zarząd KS Polonia Głubczyce, wszyscy zastanawiają się co dalej. Pojawiają się różne wersje interpretacji przepisów. Poniżej spróbujemy wyjaśnić możliwe scenariusze.

W przypadku kiedy odmawia gry w wyższej klasie rozgrywkowej mistrz ligi (Polonia Głubczyce), szansę otrzymuje wicemistrz ligi (LZS Starowice). Kiedy odmawia wicemistrz ligi lub nie spełnia wymogów licencyjnych, szansę otrzymuje trzecia drużyna w lidze (Małapanew Ozimek). Kiedy i ta drużyna odmówi lub nie otrzyma licencji, wówczas szansę otrzymuje najwyżej z kwalifikowany spadkowicz z 3 ligi (MKS Kluczbork).

Na dziś zaplanowane są baraże i nic nie wskazuje na to, aby w/w scenariusze miałby się dziś wyjaśnić. Co za tym idzie pary barażowe pozostają bez zmian.

Swornica Czarnowąsy - Olimpia Lewin Brzeski
Po-Ra-Wie Większyce - LZS Stary Ujazd

W związku z tym, trzymamy kciuki za czwartoligowców w parach barażowych. Ich wygrane i pozostanie w 4 lidze, spowoduje, że w przypadku utrzymania MKS Kluczbork w 3 lidze, to Pogoń Prudnik będzie zespołem, który utrzyma się w 4 lidze.

Jeżeli jednak w barażach, któryś z czwartoligowców przegra, wówczas to on będzie korzystał z ewentualnego faktu utrzymania się zespołu z Kluczborka w 3 lidze.

Miejmy nadzieję że rozwiązania okażą się korzystne dla ekipy z Prudnika i już jesienią zobaczymy biało-niebieskich na boiskach IV ligi.

TVPogranicze Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe