Rozbili grupę włamywaczy

  • 04.07.2019, 20:17
  • TVPogranicze Admin
Rozbili grupę włamywaczy fot. Policja Prudnik
Od kwietnia kradli w naszym regionie co popadnie. Dodatkowo znaleziono przy nich znaczne ilości narkotyków. Teraz są w rękach kryminalnych z Prudnika

Członkowie tej grupy przestępczej  mieli od kwietnia kraść elektronarzędzia oraz rowery z garaży i piwnic. Ich łupem padły też 2 samochody i przyczepa kempingowa. Finalnie lider grupy został tymczasowo aresztowany, dwóch kolejnych mężczyzn trafiło prosto do więzienia za wcześniejsze przestępstwa. 

Pierwsze informacje o włamaniach do piwnic i garaży policjanci z Prudnika otrzymali na początku kwietnia. Nieznani sprawcy kradli głównie elektronarzędzia, nie wzgardzili jednak sprzętem muzycznym czy rowerami. Później ich łupem padły jeszcze dwa samochody i przyczepa kempingowa. Prudniccy kryminalni na trop osób odpowiedzialnych za te przestępstwa wpadli już w maju. Wówczas to doszło do pierwszych zatrzymań. Okazało się, że na terenie powiatu działała 9-osobowa grupa. 
Według ustaleń śledczych, na ich czele stał 21-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Został on zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Natomiast 23 i 28-latek trafili prosto do zakładu karnego - mieli już wcześniej zasądzane kary więzienia. 
Rejestr przestępstw poszerzyli kolejni dwaj zatrzymani mężczyźni. 31 i 26-latek mieli w swoich mieszkaniach w sumie ponad 100 gramów różnych narkotyków.

Łącznie wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli ponad 20 zarzutów za kradzieże, włamania, posiadanie narkotyków oraz ich uprawę. Cześć z nich działała w warunkach recydyw - grozi im nawet do 15 lat więzienia. Pozostali muszą się liczyć z karą do 10 lat pozbawienia wolności.  Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia

(za: Policja Prudnik)

TVPogranicze Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe