Dzielnicowe uratowały życie dziewczynie

  • 03.07.2019, 12:34
  • TVPogranicze Admin
Dzielnicowe uratowały życie dziewczynie fot. Policja Prudnik
Te policjantki nie biorą udziału w spektakularnych pościgach i zatrzymaniach. Jednak dzięki ich błyskawicznej reakcji 16-latka jest cała i zdrowa.

Wszystko wydarzyło się w ubiegły czwartek. Starszy sierżant Monika Sikora i starszy sierżant Katarzyna Gaworek podczas patrolu zauważyły siedzącą na chodniku przy jezdni dziewczynę.

Dzielnicowe podejrzewając, że osoba potrzebuje pomocy szybko zatrzymały się i udały do niej celem ustalenia okoliczności. 16-latka odczuwała silne zawroty i bóle głowy oraz nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Z uwagi na bardzo duży upał w tym dniu, dziewczynka została przeniesiona przez policjantki w zaciemnione miejsce, gdzie została ułożona w bezpiecznej pozycji. Jedna z policjantek kontrolowała funkcje życiowe, a druga wzywając karetkę pogotowia udała się do pobliskiej posesji, skąd wzięła ręczniki i do czasu przybycia karetki dokonywała zimnych okładów 16-latki.

Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia stwierdzono, że dziewczynka doznała zapaści krążeniowej z powodu przegrzania organizmu po czym została przewieziona do Prudnickiego Centrum Medycznego. W wyniku szybkiej reakcji policjantek i właściwie udzielonej pierwszej pomocy 16-latce nic poważnego się nie stało. 

Mama dziewczynki wdzięczna za pomoc i skuteczną interwencję policjantek złożyła podziękowania. Dzięki ich reakcji dziewczynka jest zdrowa i ma się dobrze.

 

 

(za: Policja Prudnik)

TVPogranicze Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe