Chrobry Głuchołazy wycofuje się z I ligi

  • 05.07.2019, 13:22 (aktualizacja 17.07.2019, 14:04)
  • TVPogranicze Admin
Chrobry Głuchołazy wycofuje się z I ligi fot. Chrobry Głucholazy Pierwszoligowa ekipa w ubiegłym sezonie
Zarząd klubu postanowił w tym roku nie zgłaszać drużyny seniorek do rozgrywek. Jednak jak uspokajają decyzja ta nie będzie miała wpływu na dalsze szkolenie juniorek w Głuchołazach

O decyzji mogliśmy się dowiedzieć z komunikatu zarządu umieszczonego w mediach społecznościowych klubu:

Zarząd MUKS Chrobry Basket Głuchołazy informuje, że w sezonie 2019/2020, wycofuje z rozgrywek 1 Ligi Kobiet drużynę Seniorek. Na tę trudną decyzję wpłynęło kilka czynników. Jednym z nich jest mała liczba wychowanek, które mogłyby w nadchodzącym sezonie reprezentować Klub w rozgrywkach Seniorek. Zawsze priorytetem Zarządu było granie jak największą liczbą własnych zawodniczek. Dlatego też w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy w historii Klubu do rozgrywek młodzieżowych zgłosimy cztery drużyny. Wierzymy, że w przyszłości zaowocuje to powrotem do rozgrywek seniorskich. Wszystkich naszych Kibiców i Sympatyków prosimy o wyrozumiałość i wsparcie w tej dla nas trudnej decyzji.

Jak informuje klub zakontraktowanie 10 zawodniczek spoza Głuchołaz spowodowałoby duże koszta. Optymizmem nie napawał również fakt, że przed sezonem tylko gmina Głuchołazy zapowiedziała wsparcie dla klubu na tym samym poziomie co w ubiegłym sezonie. Chrobry Głuchołazy był jedyną ekipą z opolszczyzny występującą na tym poziomie rozgrywkowym w naszym województwie.

Miejmy nadzieje, że utalentowane juniorki pomogą w tym, abyśmy w najbliższych latach obserwowali zmagania Chrobrego na I ligowych parkietach.

TVPogranicze Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe