Za szybko i pod wpływem alkoholu

  • 23.07.2019, 13:23
  • TVPogranicze Admin
Za szybko i pod wpływem alkoholu fot. Policja Prudnik
Policjanci z Prudnika informują o kolejnych kierowcach, którzy zdecydowali się prowadzić samochód po spożyciu alkoholu

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu zatrzymali 2 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. 43 i 52-latek nie tylko przekroczyli dopuszczalną prędkość ale również byli nietrzeźwi. Przypominamy, że nadmierna prędkość oraz alkohol to główne przyczyny tragicznych zdarzeń na drogowych.

W pierwszym przypadku do zatrzymania doszło na obwodnicy Lubrzy. Tam policjanci pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie zauważyli szybko jadącego dostawczego mercedesa. Kierujący pojazdem jechał prawie 130 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h. Za kierownicą auta siedział 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka godzin później w Twardawie. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Głogówek. Mężczyzna w obszarze zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” jechał osobowym fordem prawie 80 km/h. Dodatkowo jak się później okazało w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi im nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 zł grzywny.

 

(za: Policja Prudnik)

TVPogranicze Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe