Zapadł wyrok za plantację marihuany w gminie Biała

  • 24.07.2019, 16:50 (aktualizacja 24.07.2019, 17:59)
  • Konrad Sławkowski
Zapadł wyrok za plantację marihuany w gminie Biała fot. KWP w Opolu
Zatrzymany w marcu 32-letni Wojciech W. przyznał się do winy.

Przypomnijmy, policjanci  z Białej oraz z Prudnika zajmujący się przestępczością narkotykową podejrzewali, że na terenie gminy znajduje się plantacja marihuany. Kryminalni wytypowali posesję, gdzie miał odbywać się nielegalny proceder.

W połowie marca, funkcjonariusze weszli do jednego z domów w powiecie prudnickim. Tam, na poddaszu, natrafili na nielegalną uprawę konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli ponad 720 roślin, specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy oraz ponad 600 gramów gotowego już suszu. Pomieszczenia, gdzie rosły rośliny, były wyposażone w oświetlenie, ogrzewanie jak i system wentylacyjny.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wynajął nieruchomość konkretnie pod uprawę marihuany. Dodatkowo mężczyzna nielegalnie pobierał prąd, potrzebny do prowadzenia przestępczej działalności.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów związanych z wytwarzaniem znacznej ilości narkotyków, uprawą konopi indyjskich w znacznych ilościach oraz nielegalnego poboru prądu. Za takie przestępstwa zatrzymanemu mieszkańcowi Dolnego Śląska groziła kara nawet do 15 lat więzienia.

Teraz mężczyzna stanął przed Sądem Okręgowym w Opolu. Przyznał się do stawianych zarzutów i wnioskował o dobrowolne poddanie się karze. Sąd wymierzył za te przestępstwa na 3,5 roku więzienia oraz 21 tys. zł. grzywny. Dodatkowo Wojciech W. musi oddać 26 tys. zł firmie energetycznej, jako zadośćuczynienie za skradziony prąd. Wyrok jest nieprawomocny.

 

(info. za: Policja Prudnik)

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe