Pędził 115 km/h w terenie zabudowanym

  • 25.07.2019, 17:31
  • Konrad Sławkowski
Pędził 115 km/h w terenie zabudowanym fot. Policja Prudnik
Kierowca jeepa pędząc przez Nysę przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 65 km/h. Stracił za to prawo jazdy na 3 miesiące

Jak informują nyscy policjanci, miniony piątek tj. 19 lipca, około godziny 20:35 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nysie, pracując na laserowym mierniku prędkości, namierzyli pędzącego ulicami miasta Nysy osobowego jeepa. Jego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 115 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec powiatu nyskiego.
Mężczyzna przez swój pośpiech stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto wpłynęło też 10 pkt. karnych.

Policja przypomina:

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

(za: nysa.policja.gov.pl)

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe