Przebudują kolejną drogę

  • 27.07.2019, 12:59
  • Konrad Sławkowski
Przebudują kolejną drogę fot. opolskie.pl
W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 416 Głogówek-Szonów. W urzędzie marszałkowskim podpisano umowę na tę inwestycję, która rozpocznie się od przygotowania przez firmę DrogBud dokumentacji projektowej dla tej rozbudowy.

Potwierdzono kolejną, ważną inwestycje drogową w naszym powiecie. Przebudowa ta nie wypłynie tylko na komfort podróży mieszkańców okolicy, ale i wszystkich kierowców korzystających z tej ważnej trasy przelotowej. 

Droga wojewódzka 416  to droga strategiczna, zarówno dla mieszkańców Krapkowic i Głubczyc, jak i wszystkich, którzy jadą w kierunku Raciborza czy granicy z Czechami. A zaczynamy od projektu, bo rozbudowa  realizowana na zasadach „zaprojektuj i wybuduj” – mówił członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, cytowany przez opolskie.pl.

Inwestycja warta jest 9 milionów złotych. Gmina Głogówek dołożyła do niej 800 tysięcy złotych. Dodajmy, że to nie pierwsza wspólna inwestycja samorządu województwa i władz tej gminy. Wcześniej zbudowano ścieżkę rowerową między Głogówkiem a Głogowcem, remontowano drogi. – Remont w miejscowości Rzepcze poprawił komfort mieszkańców. To kolejny nasz wspólny projekt. Remont o którym od wielu lat rozmawialiśmy, stał się faktem – dodał burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

 

 

 

 

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe