Prudniczanie również pamiętali

  • 01.08.2019, 19:58 (aktualizacja 01.08.2019, 20:44)
  • Konrad Sławkowski
Prudniczanie również pamiętali fot. Konrad Sławkowski
Mimo iż w tym roku w godzinę W nie usłyszeliśmy syren, w naszym mieście pamiętano o Powstańcach Warszawskich

Punktualnie o godzinie 17,00 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, mimo braku oficjalnych obchodów, zebrała się grupa mieszkańców. Byli wśród nich m.in przedstawiciele gminy z zastępcą burmistrza Jarosławem Szóstką na czele, prezydium Rady Miasta, przedstawiciele Solidarności, oraz liczna delegacja przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości wraz z posłanką Katarzyną Czocharą. 

Niestety, tak jak w poprzednich miastach nikt nie zdecydował się na organizacje na terenie miasta oficjalnych obchodów.

W tym roku w godzinę W mieszkańcy miasta nie usłyszeli syren, które już tradycyjnie na terenie całego kraju przypominają o powstańczym zrywie. Do tej sytuacji odniósł się w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wiceburmistrz Jarosław Szóstka:

Dzisiaj podczas godziny "W" w większej części miasta panowała cisza. Cisza ta nie była planowana. Niestety ostatnia burza uszkodziła system obrony cywilnej odpowiedzialny m.in. za uruchomienie syren alarmowych. Pracowaliśmy przez dwa ostatnie dni nad usunięciem usterki, licząc, że system zadziała poprawnie. Jednocześnie poprosiliśmy straż pożarną o uruchomienie ich systemu ostrzegania. 

Dzięki straży pożarnej syreny zawyły w sołectwach i na koszarach. Pozostałe syreny nie uruchomiły się. Niestety przegraliśmy z siłą wyższą. Za co przepraszamy.

Ta cisza bolała mnie szczególnie, gdyż parę lat temu byłem w grupie osób, która po raz pierwszy w Prudniku uczciła godzinę "W" przy pomniku na pl. Wolności i rokrocznie staraliśmy się jak mogliśmy by oddać hołd Bohaterom Powstania Warszawskiego. Mam nadzieję, że pomimo braku syren wiele osób zatrzymało się i chwilą zadumy uczciło Bohaterów tamtych dni.

W komentarzach na profilu Gminy Prudnik w serwisie Facebook wielu mieszkańców miasta wyrażało oburzenie tą sytuacją.

Konrad Sławkowski

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe