Każdy mógł się sprawdzić

  • 04.08.2019, 23:27
  • Konrad Sławkowski
Każdy mógł się sprawdzić foto: Gmina Głuchołazy
Już po raz kolejny miłośnicy dwóch kółek przyjechali do Głuchołaz. To wszystko za sprawą odbywającego się tam wczoraj XVIII Ogólnopolski Maraton Kolarski mini AUDAX w Głuchołazach

Zawodnicy do dyspozycji mieli dwie trasy. Na zaawansowanych kolarzy czekało aż 112 kilometrów, a na amatorów jazdy rowerze 28 km. Na tej ostatniej trasie sił mogły spróbować nawet rodziny z dziećmi. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem. Na start zgłosiło się ok. 200 zawodników. Nie byli to tylko okoliczni mieszkańcy. Niektórzy, aby spróbować swoich sił w pięknej scenerii Gór Opawskich przebyli długą drogę. 

Jak poinformował organizator, Maraton kolarski mini Audax, nie jest typowym wyścigiem kolarskim, a czasy przejazdu uczestników nie będą stanowiły żadnej klasyfikacji końcowej. Na czas przejazdu nie zamknięto też ruchu drogowego. Uczestnicy mieli jedynie limit czasowy. Pokonanie najdłuższej trasy 112 km nie mogło zająć im więcej niż 5 godzin. 

Głównym organizatorem był Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL – Głuchołazy, oraz Gmina Głuchołazy i miejscowy oddział PTTK.

 

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe