Jazz i nie tylko

  • 05.08.2019, 00:16 (aktualizacja 05.08.2019, 21:31)
  • Konrad Sławkowski
Jazz i nie tylko foto: Konrad Sławkowski
W sobotę odbył się 13. Prudnicki Festiwal Jazzowy. Podczas kilku godzin muzycznego święta nie zabrakło klasycznych standardów ale i również rytmów wprost z gorącej Hawany

Festiwal rozpoczął występ połączonych sił zespołów Plast Band Shata Qs. Ten drugi zespół, z charyzmatyczną wokalistką Małgorzatą Kuś mogą znać fani programu „Must Be The Music”. Byli oni laureatami 6. edycji tego show.

Następnie na scenę wkroczył Old Metropolitan Band. Jest to krakowska grupa muzyczna grająca jazz tradycyjny, istniejąca z powodzeniem na jazzowej scenie od 1968 r. Od tego czasu nagrali wiele płyt oraz koncertowali na całym świecie.

Po nich przyszła kolej na występ duetu Polsko-Kubańskiego: Fortet & Mili Morena. Fortet z liderującym mu Tadeuszem Leśniakiem to oryginalna formacja jazzowa, wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu, fusion oraz muzyki latynoskiej. Po jazzowych wykonaniach grupy dużo pozytywnej energii na scenę wniosła Mili Moreno. Wykonaniami kultowych piosenek takich jak, Chan Chan porwała do wspólnej zabawy prudnicką publiczność.

Standardy jazzowe w odświeżonych aranżacjach zaprezentowali muzycy z Katowic. Adam Jarzmik Quintet to grupa założona w 2015 roku przez przyjaciół z Akademii Muzycznej. Podczas sobotniego koncertu towarzyszył im Szymon Mika.

Na koniec publiczność mogła posłuchać nietuzinkowego wokalu Beata Przybytek z zespołem. Artystka będąca rownież wychowanką wydziału jazzu śląskiej uczelni, imponowała nie tylko swoim głosem ale i ciekawymi tekstami własnego autorstwa.

Więcej na temat koncertu już jutro w materiale wideo. 

 

 

Konrad Sławkowski

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe