Startuje IV liga

  • 10.08.2019, 10:53
  • Konrad Sławkowski
Startuje IV liga
Już dziś na boiska wybiegną piłkarze klubów występujących w IV lidze opolskiej. Na boiska wybiegną m.in piłkarze Pogoni Prudnik czy GKS Głuchołazy

O 17,00 na stadion przy ulicy Kolejowej 7 wybiegną piłkarze Pogoni Prudnik i Swornicy Czarnowąsy. Do Prudnika przyjeżdża ekipa, która w zeszłym sezonie IV ligi zajęła 12 miejsce, co wiązało się z koniecznością walki o utrzymanie w barażach. Tam awans uratował im walkower w pierwszym meczu, ponieważ drugie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Olimpii Lewin Brzeski. 

Przyjdzie im zmierzyć się z mocno przebudowaną Pogonią Prudnik. Nasza drużyna w zeszłym sezonie zajęła zagrożone spadkiem 14 miejsce. Było to związane z tym, że klub z Prudnika musiał ustąpić w IV lidze miejsca dla spadkowicza z III ligi MKS-u Kluczbork. Pogoń wystąpi jednak w IV lidze, ponieważ z rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej wycofał się Rozwój Katowice. Spowodowało to, że klub z Kluczborka mógł pozostać w wyższej klasie rozgrywkowej. 

Przed meczem klub na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o obecnej sytuacji kadrowej zespołu:

Z naszego klubu odeszło sporo zawodników. Nie zagra już u nas w tej rundzie: G. Pietruszka (LZS Domaszkowice), D. Cajzner (Ścinawa Nyska-Korfantów), Ł. Scholz (Fortuna Głogówek), P. Leszczyński (Polonia Głubczyce), S. Moryl (Orzeł Branice), D. Miałkas (LZS Lubrza), P. Kopek. 

Póki co nie znaleźli innego klubu, ale nie trenują z Pogonią: D. Laszczak, M. Dobuszewski i G. Charytanowicz. Z wypożyczenia wrócili do innych klubów D. Bieniek, S. Szymków (obaj TOR Dobrzeń Wlk.). Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów w nowych klubach. 

Po ciężkich kontuzjach, nadal nie trenują P. Surma i M. Kapnik i na ich powrót w obecnej sytuacji kadrowej bardzo liczymy. 

Do Pogoni zostali sprowadzeni Filip Adamczuk (Parasol Wrocław), Mateusz Kawala (LZS Ścinawa Nyska-Korfantów), Mateusz Martyniuk (Polonia Biała), Michał Mięczakowski (LZS Dębowiec-Niemysłowice), Krzysztof Piskorz (LZS Moszczanka), Łukasz Strząbała (LZS Starowice). Drużyna zostanie również wsparta przez młodszych zawodników z naszego klubu. Witamy wszystkich w naszej drużynie i życzymy sukcesów. 

Jak informują, dalej poszukują jeszcze zawodników, którzy pomogliby w tym sezonie w walce o ligowe punkty.

Początek spotkania o 17,00 na stadionie przy ulicy Kolejowej 7.

Przed GKS-em ciężkie zadanie

 

Na inauguracje rozgrywek do beniaminka z Głuchołaz przyjeżdża najlepsza drużyna poprzedniego sezonu Polonia Głubczyce. Klub ten nie skorzystał z prawa do gry na poziomie III ligi.  

Jak poinformował klub, skład GKS-u na następny sezon prezentuje się następująco:

BRAMKARZE : Bortniczuk Marek, Broniewski Mateusz,Cieślak Remigiusz, Popardowski Dawid, Szczeliniak Adam, Jędrychowski Dawid.
OBROŃCY : Bajor Wojciech, Bębnowski Mateusz, Bydłowski Jakub, Dziurowski Adam, Frankowicz Damian, Łącki Dominik,
Sokołowski Łukasz, Stec Szymon, Szczepaniak Sebastian, Prots Vitalii.
POMOCNICY: Drogosz Szymon, Gancarz Bartosz, Grabiec Mateusz, Kryvoruchyshak Dmytro, Matyjas Michał, Sandok Yurii. Sikora Bartosz.
NAPASTNICY : Malyk Andriy, Perewizny Kamil, Popera Szymon
PRZYBYLI:
Bajor Wojciech (Polonia Nysa)
Bębnowski Mateusz (Polonia Nysa)
Frankowicz Damian (LZS Rusocin)
Kryvoruchyshak Dmytro (Orzeł Źlinice)
Matyjas Michał (Sudety Burgrabice)
Perewizny Kamil (Bodzanów-Nowy Świętów)
Popardowski Dawid (Bodzanów-Nowy Świętów)
Szczepaniak Sebastian (Hattrick Głuchołazy)
ODESZLI:
Kostrzewski Rafał (Sudety Burgrabice)
Kuraś Dawid (Sudety Moszczanka)
Lewandowski Tomasz (FK Zlate Hory)
Luzhetskyi Vitalii (FK Zlate Hory)
Łaciak Damian (Sudety Burgrabice)
Musiał Patryk (LZS Maciejowice)

Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Głuchołazach o godzinie 17,00.

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe