Pomogli dowieźć dziewczynkę do szpitala

  • 12.08.2019, 19:20 (aktualizacja 12.08.2019, 20:10)
  • Konrad Sławkowski
Pomogli dowieźć dziewczynkę do szpitala foto: pixabay/arembowski
O pomoc funkcjonariuszy poprosił ojciec 3 latki, która straciła przytomność

Jak informują policjanci, 09 sierpnia, około godz. 20:35 na głównym parkingu ARN w miejscowości Skorochów funkcjonariusze Sezonowego Ogniwa Służby Wodnej Komendy Powiatowej Policji w Nysie w składzie podkom. Dawid Mileszko i st. sierż. Aleksander Redziak zostali zatrzymani przez kierowcę osobowego citroena.

Mężczyzna poprosił o pomoc i jak oznajmił bardzo się śpieszy, gdyż przewozi do szpitala nieprzytomną 3-letnią dziewczynkę, która nie reaguje na bodźce i dostała ataku padaczki. Mundurowi od razu przerwali inne wykonywane przez siebie czynności służbowe i zaproponowali kierowcy swoją pomoc i eskortę podczas przejazdu do szpitala. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oznakowanego radiowozu i ruszyli w drogę do szpitala, a kierujący citroenem ruszył za nimi.

W międzyczasie dyżurny nyskiej jednostki powiadomił SOR w Nysie o zaistniałej sytuacji oraz o tym aby przygotowali się na pilne przyjęcie małej pacjentki. 3-latka bardzo szybko znalazła się w szpitalu gdzie została jej udzielona specjalistyczna pomoc. 

(za: nysa.policja.gov.pl)

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe