Grupa Speed działa już prawie miesiąc

  • 15.08.2019, 20:59
  • Konrad Sławkowski
Grupa Speed działa już prawie miesiąc foto: KWP w Opolu
Przez ten czas policjanci skontrolowali 300 pojazdów

Na Opolszczyźnie policjanci z grupy "SPEED" podzieleni są na dwie grupy: północ i południe. Są to funkcjonariusze ruchu drogowego z każdej komendy powiatowej w naszym województwie. W ten sposób, swoimi działaniami obejmują głównie DK 46, DK 41, DK 40, DK 11, DK 45 i DK 39.

Opolska grupa "SPEED" przeprowadziła już 5 takich profilaktycznych akcji. W ich efekcie, policjanci skontrolowali ponad 300 pojazdów oraz zatrzymali ponad 200 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Na szczęście tylko 6 z nich radykalnie złamało przepisy, jadąc o 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze wykorzystują różne źródła - również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - pod kątem informacji o zjawiskach lub przypadkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W codziennej służbie policjanci z Zespołów „SPEED” używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Jak informują policjanci, do zadań każdego z zespołów „SPEED” należy m.in.:

  • ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, m.in. takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych;

  • monitorowanie oraz analiza umieszczanych w Internecie nagrań (filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych samych sprawców.

(za: opolska.policja.gov.pl)

Konrad Sławkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe