Kolarski Weekend w Głuchołazach

  • 01.09.2019, 13:25 (aktualizacja 01.09.2019, 13:56)
  • Dorota Smolska
Kolarski Weekend w Głuchołazach foto: Dorota Smolska
Za nami pierwszy dzień kolarskich zmagań w Głuchołazach. Wczoraj, 31 sierpnia odbyła się 8 edycja wyścigu CykloOpawy XC - MTB Głuchołazy - Puchar Polski MTB XCO.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL Głuchołazy. Był to wyścig dla zawodników kategorii: Elita mężczyzn, Elita kobiet, U-23 mężczyzn, U-23 kobiet, Junior, Juniorka, Junior młodszy, Juniorka młodsza, Młodzik, Młodziczka. Odbyły się również wyścigi  dla zawodników kategorii amatorskich (bez licencji oraz Masters) oraz dziecięcych. 

     Uczestnicy wyścigu oceniają trasę, taką sama jak co roku, jako trudną i wymagającą fizycznie. Było dużo szybkich technicznych zjazdów, a także wiele stromych podjazdów, pod niektóre wielu kolarzy musiało podbiec. Luźne kamienie i liczne korzenie nie pomagały w przyczepności. Trasa była dobrze oznakowana i zabezpieczona, a liczni kibice dopingowali zawodników na większości odcinków. Atmosfera wyścigu była równie gorąca, co temperatura na termometrach. 

Organizatorzy podkreślali, że trasy, które są nazywane złotymi ścieżkami w Głuchołazach, zostały znakomicie przygotowane do tych zawodów w ramach Pucharu Polski. Na zawody przyjechali medaliści Mistrzostw Polski z Mrągowa, czy medaliści olimpiady młodzieży z Gorzowa Wielkopolskiego. Według organizatorów na pewno podkreśla to rangę wyścigu. Dlatego w Głuchołazach mają nadzieję, że Polski Związek Kolarski  w przyszłym roku ponownie przyzna miastu organizację Pucharu Polski.

    Dekoracja uczestników odbyła się w Muszli Leśnej. W elicie mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Łukasik z JBG-2 CRYOSPACCE, za nim na podium stanął Jakub Zamrozniak z tego samego klubu, trzecie miejsce zajął Karol Ostaszewski z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. W elicie kobiet na miejscu pierwszym oklaskiwano Klaudię Czabok z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, druga była jej koleżanka klubowa Antonina Białek, a trzecie miejsce należało do Patrycji Piotrowskiej z FPB WZK VICTORIA CARGO EXPRESS. 

    Dzisiejszej imprezie rowerowej w Głuchołazach towarzyszyły bezpłatne warsztaty z płukania złota przy fontannie obok Amorka przy Parku Zdrowym, które przyciągnęły w szczególności najmłodszą grupę miłośników jednośladów startujących i kibicujących w wyścigu. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat. Organizatorom udało się stworzyć ciekawe widowisko sportowe, interesujące dla kibiców i satysfakcjonujące dla kolarzy. Już dzisiaj drugi dzień zmagań kolarskich, czyli Gold Hill MTB Maraton. 

Dorota Smolska

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe