Czas wracać w szkolne mury...

  • 04.09.2019, 15:55
  • Dorota Smolska
Czas wracać w szkolne mury...
W poniedziałek 2 września w całej Polsce wybrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2019/2020. Usłyszeli go również uczniowie w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Białej oraz szkołach filialnych tej placówki.

Punktualnie o godzinie ósmej uczniów klas I-VIII powitali ich wychowawcy i opiekunowie. Po krótkim słowie wstępu, społeczność szkolna udała się do sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez grupę muzyczną pod kierunkiem Pani Elżbiety Sosny. Wykonawcy nie tylko życzyli kolegom, koleżankom i nauczycielom udanego roku szkolnego, ale nawiązali też do wydarzeń historycznych z pierwszego września, co jest ważną lekcją szerzenia pamięci wśród najmłodszych.

Początek nauki to szczególny czas dla pierwszoklasistów. Po okresie przedszkolnym wchodzą oni w szkolne mury, by kontynuować edukację w nowym miejscu. Tego dnia przychodzą z dumnymi rodzicami, otrzymują przygotowaną wcześniej tytę, nazywaną również rogiem obfitości, wypełnioną słodyczami i drobnymi prezentami. Jest to popularny, szczególnie na Opolszczyźnie, zwyczaj osłodzenia dzieciom startu w szkole. 

Podczas uroczystości szkolnej uczniowie dowiedzieli się o zmianach, które nastąpiły w okresie wakacyjnym. W budynku Publicznej Szkoły Podstawowej było ich sporo: wymieniono całe centralne ogrzewanie, oraz pozyskano pomieszczenia i sprzęt z Publicznego Gimnazjum w Białej. Zmianie uległy również przyjazdy i odjazdy autobusów szkolnych, obsługiwane przez firmę przewozową Lew-Trans z Prudnika. Nauczyciele przekazali także uczniom plan lekcji, przypomnieli o obowiązujących regulaminach oraz zasadach bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Młodzież wymieniała się wspomnieniami o wakacyjnych przygodach, czasu beztroski i odpoczynku. Teraz czeka ich powrót do nauki, zdobywania nowych doświadczeń oraz rozwijania umiejętności. Wszystkim uczniom życzymy dużo zapału i siły, rodzicom satysfakcji z wyników edukacji ich dzieci, a nauczycielom cierpliwości i wytrwałości oraz pasji w przekazywaniu swoich wiadomości młodszemu pokoleniu.

 

Dorota Smolska

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe