Upamiętnili Prymasa

  • 14.10.2019, 14:33 (aktualizacja 14.10.2019, 14:48)
  • md
Upamiętnili Prymasa
Dziś Prudnik wspominał Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Z okazji 65 rocznicy uwięzienia kardynała na terenie dzisiejszego klasztoru franciszkanów, w Prudniku-Lesie zorganizowano Dzień Prymasowski. Dla ponad dwóch tysięcy osób porywający koncert zagrał Piotr Rubik.

Początkiem obchodów był Prudnicki Bieg Prymasowski, który odbył się w godzinach rannych. O godz. 16 w grocie lurdzkiej odprawiono Mszę św. w intencji Stefana Wyszyńskiego. Z kolei o 17:30 pod pomnikiem kardynała delegacje samorządowe złożyły kwiaty. Punktem kulminacyjnym był koncert Piotra Rubika z orkiestrą i chórem, podczas którego usłyszeć można było największe szlagiery kompozytora. Jak wynika z obliczeń policji, na błonia w Prudniku-Lesie przybyło ponad 2 tysiące ludzi, którzy po dwugodzinnym koncercie domagali się kolejnych utworów. Trzeba przyznać, że Piotr Rubik - wyluzowany i żartujący z publiką z przyjemnością zgodził się na zagranie jeszcze kilku kawałków w ramach bisu. 

 

Zwieńczeniem Prudnickiego Dnia Prymasowskiego był film z cytatami kardynała, który wyświetlony został na budynku klasztorny w nowoczesnej i niezwykle efektownej technice video mappingu. Nadmieńmy, że organizatorem wydarzenia była poseł Katarzyna Czochara i Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka.

 

md

Zdjęcia (104)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe