Zatrzymani za rozbój i pobicie

  • 23.10.2019, 10:15 (aktualizacja 23.10.2019, 10:31)
  • Źródło: Policja Prudnik
Zatrzymani za rozbój i pobicie foto: Policja Prudnik
Policjantom z Prudnika udało się ująć sprawców brutalnego pobicia. Jeden ze sprawców odpowie dodatkowo za kradzież rozbójniczą.

W minionym tygodniu dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tego zdarzenia miało dojść na terenie miasta. Podejrzewani o ten czyn mężczyźni szybko zostali namierzeni przez prudnickich kryminalnych. 18 i 28-latek na widok nieoznakowanego radiowozu podjęli próbę ucieczki jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani.

Według ustaleń śledczych 18 i 28-latek bez żadnego powodu, z użyciem niebezpiecznego narzędzia zaatakowali dwóch młodych mężczyzn oraz grozili im pozbawieniem życia. Po tym jak jeden z pokrzywdzonych został dotkliwie pobity, wówczas młodszy z napastników ukradł mu portfel.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania gróźb karalnych. Takie przestępstwa zagrożone są karą do 8 lat więzienia. Młodszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za kradzież rozbójniczą, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: Policja Prudnik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe