Grupa Speed działała na prudnickich drogach

  • 24.10.2019, 11:37
  • Źródło: Policja Prudnik
Grupa Speed działała na prudnickich drogach fot. Policja Prudnik
Policjanci z prudnickiej drogówki realizując zadania w ramach działań grupy „Speed” zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 105 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego realizując zadania grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Funkcjonariusze tylko w tym tygodniu zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, który jechał osobową kią 105 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Nieznacznie mniej bo 102 km/h miał na liczniku podróżujący skodą 54-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w Starych Kotkowicach.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Źródło: Policja Prudnik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe