Będą współpracować z PKS Głubczyce

  • 08.06.2019, 13:07
  • TVPogranicze Admin
Będą współpracować z PKS Głubczyce fot. Konrad Sławkowski
Gminy Prudnik, Lubrza oraz Głogówek i Powiat Prudnicki przystąpili do spółki PKS Głubczyce. Ma to zapewnić kursowanie autobusów lokalnych po zakończeniu działalności przez Arrive

Umowa została zawarta pomiędzy Powiatem Prudnickim (reprezentowanym przez wicestarostę Prudnickiego - Janusza Siano, oraz członka zarządu Dragomira Rudego) ,przedstawicielami gmin: burmistrzem Prudnika Grzegorzem Zawiślakiem, burmistrzem Głogówka Piotrem Bujakiem, wójtem Lubrzy Mariuszem Kozaczkiem  a PKS Głubczyce Sp. z o.o. Dotyczy ona objęcia przez wymienione samorządy udziałów tej spółce komunikacyjnej. Było to konieczne aby ta samorządowa spółka prowadziła przewozy na zlecenie naszych urzędów.

Porozumienie zabezpieczy realizację dużego projektu komunikacyjnego, tworzonego od lutego br., który zapewni bezpieczeństwo komunikacyjne mieszkańcom Powiatu Prudnickiego. Od 1 lipca PKS Głubczyce będzie przewoził mieszkańców tych gmin, a od 1 września zapewni uczniom dojazd do szkół.

Od 1 lipca działalność w naszym powiecie zakończy dotychczas świadcząca usługi przewozowe spółka Arriva. Oprócz PKS w Głubczycach część obsługiwanych przez nią dotychczas linii przejmie PKS w Nysie i PKS w Opolu. Ta ostatnie spółka będzie również na zlecenie Prudnickiego Zakładu Usług Komunalnych świadczyć usługi w zakresie obsługi autobusów komunikacji miejskiej w Prudniku.

TVPogranicze Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe